KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15474300
nr 1547 4300
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Signerad, Kvinna. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 103x85 cm
Kondition: skadad ram
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 12 juni 2023
kl 20:22:21
12/6 20:17:22
12/6 20:17:57
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka